flatcoated retriever
Vytlačiť
PDF

Práca v záchrane

Sme členmi CRC Slovakia - humanitárneho dobrovoľného  združenia kynológov – záchranárov.  Zameriavame sa na rozvoj kynológie, všestranný výcvik psov, a výcvik psov orientovaných na vyhľadávanie nezvestných osôb v lesnatom teréne, závaloch, ruinách a iných ťažko dostupných terénoch.

Našim poslaním a poslaním našich záchranárskych psov, ktorí sú vycvičení na záchranu života, je pomáhať v kritických situáciách na Slovensku a v iných krajinách a usilovať sa byť nápomocní profesionálnym záchranným zložkám Slovenskej republiky. So svojimi psami sa zúčastňujeme ostrých pátracích akcií na území celej Slovenskej republiky.

Tím CRC SLOVAKIA bol v roku 2013 ocenený Podpredsedom vlády a ministrom vnútra Slovenskej rebubliky Robertom Kaliňákom  Pamätnou medailou tretieho stupňa č. 0085 za príkladnú reprezentáciu dobrovoľných záchranárskych zložiek na Slovensku.

Plemeno Flat Coated Retriever je v našom tíme pomerne husto zastúpené. 
Flatík má vynikajúci nos, dokáže byť skvelý stopár, vytrvalý v revíri a precízny pri identifikácii pachov. Je veľký optimista, vždy a všade pripravený na hru, ale aj na prácu. 
Flatík miluje vodu v akejkoľvek podobe, čiže práca na vode mu bude potešením. S radosťou /s dummíkom v papulke uviazaným o provu lode/ dotiahne na breh celú posádku.  Práve toto plemeno je využívané vo veľkej miere aj pri práci s postihnutými deťmi.  Flatíci dokážu byť neuveriteľne citliví k deťom s telesnou a  mentálnou vadou.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com